راهکارهای از بین بردن جای مبل روی موکت

راهکارهای از بین بردن جای مبل روی موکت

معمولاً افتادن جای مبل روی موکت به خاطر وزن سنگین مبلمان است. قرار گرفتن مبلمان سنگین وزن برای مدت طولانی، فرو رفتگی هایی روی سطح موکت ایجاد می کند و تغییراتی در ظاهر موکت به وجود می آورد. پایه های سنگین مبلمان یا میز نهار خوری به مرور زمان موجب کوبیده و فشرده شدن الیاف موکت می شوند. برطرف کردن این فرو رفتگی کار خیلی سختی نیست و با ترقندهایی ساده، می توان آن را از بین برد. اگر می خواهید جای فرو رفتگی روی موکت را در کمترین زمان برطرف کنید، در این مطلب از زت موکت همراه ما باشید.

بهترین روش ها برای از بین بردن جای مبل روی موکت

همان طور که اشاره شد، گذاشتن اجسام سنگین روی موکت باعث می شود الیاف موکت به هم فشرده شوند و خواب پرزهای موکت بیشتر شود. اگر به مدت طولانی جا به جایی انجام نشود، الیاف موکت تغییر شکل می دهند و ظاهری کوبیده پیدا می کنند. در ادامه مهم ترین راهکارها برای از بین رفتن جای مبل روی موکت را بررسی می کنیم.

از بین بردن جای مبل روی موکت

  • از بین بردن جای مبل با پد پلاستیکی
  • از بین بردن جای مبل با بخار شور
  • از بین بردن جای مبل با یخ
  • از بین بردن جای مبل با اتو بخار
  • استفاده از سشوار

آیا موکت کوبیده شده قابل ترمیم است یا نه؟

از بین بردن جای مبل با پد پلاستیکی

آسان ترین راه حل برای نیفتادن جای مبل روی موکت، استفاده از پدهای پلاستیکی است. این ابزار کوچک پلاستیکی زیر پایه های مبلمان قرار می گیرد و موجب پخش شدن فشار مبلمان می شود و در نتیجه جای پایه مبلمان روی موکت نمی افتد. با استفاده از این وسیله، وزن کمتری به الیاف موکت وارد می شود و اصطلاحاً موکت کوبیده نمی شود.

از بین بردن جای مبل با بخار شور

استفاده از بخار شور یکی از موثرترین روش ها برای از بین بردن جای مبل روی موکت است. برای استفاده از بخار شور ابتدا آن را روشن کنید و بعد از این که گرم شد به آرامی آن را روی فرو رفتگی موکت بکشید. بعد از چند لحظه با استفاده از یک برس در جهات مختلف، روی الیاف موکت بکشید. بخار داغ دستگاه باعث می شود تا بعد از چند لحظه موکت به حالت اولیه برگردد.

از بین بردن جای مبل روی موکت با یخ

از بین بردن جای مبل با یخ

استفاده از یخ، یکی از ساده ترین روش ها برای برطرف کردن جای مبل روی موکت است. برای انجام این کار به مقدار زیادی یخ نیاز دارید و باید قالب های یخ را در محل فرو رفتگی بگذارید. باید کمی صبر کنید تا یخ ها آب شوند و سپس به کمک یک فرچه روی فرو رفتگی ها بکشید، با این کار الیاف از فشردگی خارج می شوند.

از بین بردن جای مبل با اتو بخار

برای از بین بردن جای مبل روی موکت با اتو، باید حرارت اتو را تنظیم کنید و آن را روی حرارت متوسط قرار دهید. سپس یک حوله یا دستمال ضخیم را روی قسمت فرو رفته موکت قرار دهید و بعد از فشردن دکمه بخار اتو، اتو را روی حوله بکشید. این کار را چند بار انجام دهید تا الیاف موکت به حالت اولیه برگردد.

استفاده از سشوار برای از بین بردن فرورفتگی پایه مبل

استفاده از سشوار برای از بین بردن فرورفتگی پایه مبل روشی موثر است. ابتدا، سشوار را در حالت بخار یا دمای بالا قرار دهید و به فاصله مناسبی از پایه مبل قرار بدهید. بخار را به مدت چند ثانیه بر روی نقاط فرورفته اعمال کنید تا مواد آن نرم شوند. سپس با استفاده از دستمال مرطوب یا پارچه، ذرات و گرد و غبار را پاکسازی کنید. حرکات نرم و مرتب از بالا به پایین باعث تمیز شدن و بهبود شکل پایه مبل می‌شود. در پایان، اجازه دهید پایه مبل خشک شود و از آن استفاده نمایید.

چطور لکه های مختلف را از روی موکت پاک کنیم؟

جمع بندی

برای از بین بردن جای مبل روی موکت ، به هیچ عنوان از روش هایی که باعث از بین رفتن بافت موکت می شوند، استفاده نکنید. کشیدن موکت، فرو رفتگی آن ر از بین نمی برد و فقط موجب آسیب رساندن به بافت های آن می شود. در صورت عمیق بودن جای فرو رفتگی، بهتر است از یک قالیشویی معتبر در این زمینه کمک بگیرید.

برای خواندن مقالات بیشتر در مورد بر طرف کردن فرو رفتگی روی موکت، مقالات مرتبط با این موضوع در زت موکت را بخوانید.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته‌ها

درخواست مشاوره

برای دریافت مشاوره خرید موکت کافیست فرم زیر را پر کنید؛ ما با شما تماس خواهیم گرفت.

کاتالوگ موکت هتلی Quickweave

برای دریافت کاتالوگ موکت هتلی quickweave، از طریق فرم زیر ایمیل خود را وارد کنید؛ در کوتاه ترین زمان کاتالوگ مورد نظر برایتان ایمیل میگردد.

کاتالوگ موکت هتلی quickwave

کاتالوگ موکت هتلی nature

برای دریافت کاتالوگ موکت هتلی nature، از طریق فرم زیر ایمیل خود را وارد کنید؛ در کوتاه ترین زمان کاتالوگ مورد نظر برایتان ایمیل میگردد.

کاتالوگ موکت هتلی nature

کاتالوگ موکت هتلی expressive

برای دریافت کاتالوگ موکت هتلی expressive، از طریق فرم زیر ایمیل خود را وارد کنید؛ در کوتاه ترین زمان کاتالوگ مورد نظر برایتان ایمیل میگردد.

کاتالوگ موکت هتلی nature

کاتالوگ موکت اداری Medess

برای دریافت کاتالوگ موکت اداری medess، از طریق فرم زیر ایمیل خود را وارد کنید؛ در کوتاه ترین زمان کاتالوگ مورد نظر برایتان ایمیل میگردد.

کاتالوگ موکت اداری medess

کاتالوگ موکت اداری 1

برای دریافت کاتالوگ موکت اداری 1، از طریق فرم زیر ایمیل خود را وارد کنید؛ در کوتاه ترین زمان کاتالوگ مورد نظر برایتان ایمیل میگردد.

کاتالوگ موکت اداری 2

برای دریافت کاتالوگ موکت اداری 2، از طریق فرم زیر ایمیل خود را وارد کنید؛ در کوتاه ترین زمان کاتالوگ مورد نظر برایتان ایمیل میگردد.

کاتالوگ موکت اداری 2

کاتالوگ موکت اداری 3

برای دریافت کاتالوگ موکت اداری 3، از طریق فرم زیر ایمیل خود را وارد کنید؛ در کوتاه ترین زمان کاتالوگ مورد نظر برایتان ایمیل میگردد.

کاتالوگ موکت اداری 3

کاتالوگ موکت اداری 4

برای دریافت کاتالوگ موکت اداری 4، از طریق فرم زیر ایمیل خود را وارد کنید؛ در کوتاه ترین زمان کاتالوگ مورد نظر برایتان ایمیل میگردد.

کاتالوگ موکت اداری 4

کاتالوگ موکت اداری 5

برای دریافت کاتالوگ موکت اداری 5، از طریق فرم زیر ایمیل خود را وارد کنید؛ در کوتاه ترین زمان کاتالوگ مورد نظر برایتان ایمیل میگردد.

کاتالوگ موکت اداری 1